İnsan Kaynakları

İçerik Arama

Stajlar

  STAJ DUYURULARI


Değerli ziyaretçilerimiz, staj departmanımıza gönderilen e-postalarda sıkça sorulan sorular karşısında aşağıdaki hususları dikkatlerinize sunma gereği doğmuştur;
 

  1.Şirketimize havacılık ve diğer alanlarla ilgili, e-Posta yolu ile yapılan bireysel staj başvuruları dikkate alınmamaktadır.
    2.Şirketimiz, alınan yeni karar doğrultusunda yaz tatili süresince veya dönem içerisinde havacılık okullarının teknik bölümleri ve   ilgili fakültelerinin Uçak/Uzay/Havacılık mühendisliği bölümleri haricinde stajyer kabul etmeyecektir.
  3.3308 sayılı kanunun 18. Maddesi doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumu öğrencilerine yaptırılması zorunlu “beceri eğitimi stajı” kapsamında uzun dönem staja kabul edilecek öğrencilerde havacılık alanı şartı aranmamaktadır. Bu alımla ilgili başvurular Haziran ayında şirketimizin internet sayfasından on-line olarak yapılmaktadır.
    4.Yükseköğretim Kurulu’na bağlı ilgili Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul ve Fakültelerin Uçak Bakım Teknisyenliği ve Uçak Teknolojisi alanları ile ilgili staj işlemleri SHGM’nin koordinasyonunda ve oluşturulan yeni sistem üzerinden yapılacaktır. Konu ile ilgili bilgi okulların stajla ilgilenen birimlerinden alınabilir.
 
İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.2015/2016 Kış Dönemi Staj Başvuru Sonuçları


ATATÜRK  HAVALİMANI için başvuruları kabul edilen öğrenciler, aşağıdaki belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, 07 Ağustos 2015 tarihine kadar, Atatürk Havalimanı B Kapısı 34149 Yeşilköy /İSTANBUL adresi THY TEKNİK A.Ş. İstihdam ve Kariyer Yönetimi Müdürlüğü Staj Koordinasyon Birimi dikkatine posta yolu veya elden ulaştırmaları gerekmektedir.

Şahsi başvuruları kabul edilen kişilerin sağlayacağı belgeler;

1. 2 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (ÖNLÜ-ARKALI VE OKUNABİLİR OLMALI)
2. 2015 EĞİTİM DÖNEMİ KARNE FOTOKOPİSİ
3. ZORUNLU STAJ BELGESİ OKULDAN 1 ADET ASIL VE 1 ADET FOTOKOPİ OLACAK (AD-SOYAD VE STAJ TARİHLERİ   YAZILACAK)                                                                                  
4. İKAMETGAH 1 ADET ASIL VE 1 ADET FOTOKOPİ OLACAK (MUHTARLIKTAN YA DA NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN GETİRİLMESİ ZORUNLUDUR.
E-DEVLET ÇIKTISI KABUL EDİLEMEMEKTEDİR)
5. GÜVENLİK BİLİNCİ EĞİTİM SERTİFİKASI (EĞİTİM HAKKINDA DAHA SONRA TARAFINIZA SMS VE MAİL İLE BİLGİ VERİLECEKTİR.)
6. 3 RESİM (ARKASINA İSİM SOYİSİM YAZILACAK. FOTOKOPİ RESİM KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
7. YAPI KREDİ BANKASI VADESİZ HESAP CÜZDAN FOTOKOPİSİ (YAPI KREDİ YEŞİLKÖY ŞUBESİNDEN HESAP AÇILACAKTIR, BAŞKA ŞUBE HESABI KABUL EDİLEMEMEKTEDİR)SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI için başvuruları kabul edilen öğrenciler, aşağıdaki belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, 07 Ağustos 2015 tarihine kadar, Sabiha Gökçen Havalimanı E Kapısı 34912 Pendik /İSTANBUL adresi THY TEKNİK A.Ş. İstihdam ve Kariyer Yönetimi Müdürlüğü Staj Koordinasyon Birimi dikkatine ulaştırmaları gerekmektedir.

Şahsi başvuruları kabul edilen kişilerin sağlayacağı belgeler;

1. 2 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (ÖNLÜ-ARKALI VE OKUNABİLİR OLMALI)
2. 2015 EĞİTİM DÖNEMİ KARNE FOTOKOPİSİ
3. ZORUNLU STAJ BELGESİ OKULDAN 1 ADET ASIL VE 1 ADET FOTOKOPİ OLACAK (AD-SOYAD VE STAJ TARİHLERİ YAZILACAK)                                                                                  
4. YAPI KREDİ BANKASI VADESİZ HESAP CÜZDAN FOTOKOPİSİ (YAPI KREDİ YEŞİLKÖY ŞUBESİNDEN HESAP AÇILACAKTIR, BAŞKA ŞUBE HESABI KABUL EDİLEMEMEKTEDİR)


NOT: BAŞVURU SONUÇLARINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

  Öneri ve şikayetleriniz için:    teknikstaj@thy.com