İnsan Kaynakları

İçerik Arama

Stajlar

  STAJ DUYURULARI


Değerli ziyaretçilerimiz, staj departmanımıza gönderilen e-postalar’da sıkça sorulan sorular karşısında aşağıdaki hususları dikkatlerinize sunma gereği doğmuştur;

1.    Şirketimize havacılık ve diğer alanlarla ilgili e-Posta yolu ile yapılan bireysel staj başvuruları dikkate alınmamaktadır.
2.    Şirketimiz, alınan yeni karar doğrultusunda yaz tatili süresince veya dönem içerisinde havacılık okullarının teknik bölümleri ve ilgili fakültelerinin Uçak/Uzay/Havacılık mühendisliği bölümleri haricinde stajyer kabul etmeyecektir.
3.    3308 sayılı kanunun 18. Maddesi doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumu öğrencilerine yaptırılması zorunlu “beceri eğitimi stajı” kapsamında uzun dönem staja kabul edilecek öğrencilerde havacılık alanı şartı aranmamaktadır. Bu alımla ilgili başvurular Haziran ayında şirketimizin internet sayfasından on-line olarak yapılmaktadır.
4.    Yükseköğretim Kurulu’na bağlı ilgili Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul ve Fakültelerin Uçak Bakım Teknisyenliği ve Uçak Teknolojisi alanları ile ilgili staj işlemleri SHGM’nin koordinasyonunda ve oluşturulan yeni sistem üzerinden yapılacaktır. Konu ile ilgili bilgi okulların stajla ilgilenen birimlerinden alınabilir.


İLGİ VE ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
Öneri ve şikayetleriniz için:    teknikstaj@thy.com