İnsan Kaynakları

İçerik Arama

Sosyal Olanaklar

Çalışma Saatleri
Çalışma saatlerimiz, bulunulan pozisyon ve lokasyona göre değişmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı tesislerimiz için; normal mesai saatlerimiz Pazartesi-Cuma 07:00 – 16:00 saatleri arasındadır; vardiya saatlerimiz ise 07:00 – 16:00, 16:00 - 00:00 olarak düzenlenmiştir. Atatürk Havalimanı tesislerimiz için; normal mesai saatlerimiz Pazartesi-Cuma 08:00 – 17:00 saatleri arasındadır; vardiya saatlerimiz ise 07:00 – 15:00, 15:00 - 23:00 ve 23:00 - 07:00 olarak düzenlenmiştir.


İzinler
Personelimize, hizmet sürelerine göre değişen yıllık izinler verilmektedir. Bunun haricinde personelimiz; mazeret izni, doğal afet izni, doğum ve ölüm izinleri gibi haklardan da yararlanabilmektedir.


Diğer Sosyal Olanaklar

Personelimize, işe geliş ve gidişlerinde ulaşım (servis), iş yeri hekimlerimizce sağlık, çalıştıkları günlerde yemek hizmetleri verilmektedir. Ayrıca; bayan personelimizin çocukları için okul öncesi eğitim (kreş) yardımı ve İş Kanunu'nun öngördüğü diğer sosyal olanaklar bulunmaktadır.


Ücretlendirme

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’de ücretler, Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, unvan gruplarına göre belirlenmektedir. Bütün çalışanlara yılda 4 defa ikramiye verilmektedir. Çalışanlarımıza, aylık ücretlerinin yanı sıra yabancı dil bilgisini belgeledikleri takdirde lisan tazminatı ödenmektedir.


Eğitimler
Çalışanlarımıza çalıştıkları bölüm ve deneyimlerine göre sektörün gereklerini yerine getirmek, işin en iyi düzeyde ve kalitede yapılmasına olanak sağlamak amacıyla uçak tip eğitimleri, motor tip eğitimleri ve diğer teknik eğitimlerin yanı sıra ihtiyaç duyulan kişisel gelişim eğitimleri de verilmektedir.